NEWSLETTER

Nowy numer 39 (1/2018)

Najnowszy film

Facebook

wtorek, 17 lipiec 2018 19:14

Nr 39 (1/2018)

Napisał
 
Drodzy Czytelnicy!

 

Kolejny numer naszego kwartalnika dotyka pojęcia wolnego rynku. Tak, tego samego, o którym tak chętnie się dyskutuje, powielając o nim zarówno szkodliwe frazesy, jak i czyniąc z niego panaceum na wszystkie problemy. Spory w tym zakresie są długie i dobrze znane. Dodatkowo często są spłycane i sprowadzane do jakże popularnych sformułowań kończących zazwyczaj wszelką dyskusję w rodzaju: „ Ty socjalisto!”, „Ty krwiopijco!”. Dla tych, którzy widząc temat numeru już ostrzyli sobie zęby na polemikę w tym stylu, mam złe wieści. Na nasze łamy, a tym samym do rozważań na temat wolnego rynku zaprosiliśmy bowiem ludzi, którzy często różnią się w jego postrzeganiu, nikomu jednak nie odmawiają prawa do swoich przekonań, a tym samym własnej interpretacji założeń klasyków myśli wolnościowej.
 

 

Aktualny numer nie mógł pominąć gorących tematów bieżących. Tym samym na naszych łamach znalazły się ważne teksty Piotra Zycha dotyczące sporu polsko-izraelskiego oraz rozważania dotyczące ochrony życia pióra Magdy Zubryckiej-Wernerowskiej i Mariusza Pateya. Andrzej Krzystyniak nawiązuje do wciąż gorącego sporu pomiędzy Katalonią i Hiszpanią, natomiast Andrzej Zapałowski wyjaśnia medialne zawiłości konfliktu o podkarpacką Birczę.

 

Jak zawsze chętnie poruszamy tematy związane z ideą i polityką. Tym razem naszym czytelnikom serwujemy także solidną dawkę kultury, w czym zasługa znanych już z naszych łamów Marty Cywińskiej, Stefana Aleksandra Dziekońskiego oraz debiutującej na nich Agaty Szulc-Woźniak. Zwieńczeniem numeru jest ostra recenzja książki Piotra Zychowicza „Skazy na pancerzach”, z którą ochoczo i rzeczowo rozprawił się Przemysław Piasta.

 

Słowem, zapraszamy do lektury!

dr Krzysztof Tenerowicz - redaktor naczelny

Krzysztof Tenerowicz – Przedsiębiorca i samorządowiec. Wykładowca akademicki. Publicysta i redaktor naczelny kwartalnika „Myśl.pl” oraz portalu Myśl24.pl

Więcej w tej kategorii: « Myśl.pl nr 33 (1/2015)